• Kachlová kamna Karelie s teplovodním výměníkem
    Kachlová kamna Karelie s teplovodním výměníkem
  • Kachlová kamna Karelie s teplovodním výměníkem - Schéma
    Kachlová kamna Karelie s teplovodním výměníkem - Schéma

Kachlová kamna s teplovodním výměníkem Karelie

Specifikace
Výška 1380 mm
Šířka 950 mm
Hloubka 507 mm
Spotřeba paliva 3,2 kg/hod.
Minimální tah komínu 10 Pa
Hmotnost  267 kg
Vnější průměr kouřovodu Ø 150 mm
Připojení kouřovodu horní/zadní
Specifikace - teplovodní výměník
Tepelný výkon do prostoru 8 kW
Tepelný výkon do výměníku 7 kW
Max. statický přetlak 250 kPa
Vodní objem výměníku 6,0 l
Teplosměnná plocha výměníku 0,50 m²
Výrobcem doporučená cena s DPH
47 371 Kč písková, zelená, hnědá, picasso

 

Kachlová kamna s teplovodním výměníkem ABX Karelie jsou v provedení písková, zelená, hnědá, picasso. Kachlová kamna Karelie s teplovodním výměníkem mají jmenovitý výkon 10 kW, maximální výkon 15 kW. Tepelný výkon do prostoru je 8 kW, výkon do výměníku je 7 kW, objem výměníku je 6 litrů vody a teplosměnná plocha je 0,5 m². Kachlová kamna Karelie mohou vytopit prostor o objemu 200 až 300 m³ při spotřebě 3,2 kg/hod. suchého dřeva. Kachlová kamna Karelie mají ocelovou vložku, topeniště je vyloženo vermeculitem. Kamna mají přívod terciálního vzduchu. Parametry: koncentrace C0 při 13 % O2: pro spalování dřeva a dřevních briket 0,198 %, účinnost: dřevo a dřevní brikety 76,4 %, teplota spalin na výstupu z topeniště: dřevo a dřevní brikety 248 °C, hmotnostní tok: dřevo a dřevní brikety 11,7 g/s. Palivo: kusové dřevo, dřevní a hnědouhelné brikety.

 

Na Kachlová kamna s teplovodním výměníkem Karelie dostanete při vlastním odvozu 10% slevu.

Tento produkt můžete mít na splátky se společností Cetelem.

Zobrazit kompletní sortiment výrobce: ABX, spol. s r.o

Diskuze k produktům

Váš příspěvek bude mít název: Kachlová kamna s teplovodním výměníkem Karelie

Počet příspěvků: 463
Krbová kamna HAAS+SOHN - Trentino
#463 - Václav - 04.02.2014, 08:03:21
Dobrý den.
Vlastníme už cca. 2 roky krbová kamna Trentino, a neustále se nám začerňuje sklo. Když se v nich ráno zatopí, po cca 2-3 hodinách je sklo černé. zkoušeli jsem ovládat spalování všemi třemi klapkami vzduchu, ale zatím vše marně.Můžete nám prosím vysvětlit, jak správně používat regulátory vzduchu. Dočetl bych se někde rady, jak v těchto kamnech topí i jiní zákazníci?

Dobrý den,
takto radit opravdu nejde. Nevím jak a čím topíte. Černé sklo je závada 1. vlhké dřevo 2. hodně přidušená kamna 3. špatný odtah splodin z kamen 4. styl topení nic víc tam být nemůže. Trentino má sloučenou regulaci primárního a sekundárního vzduchu. Plně otočeno plný výkon. Po rozhoření , zhruba 15-20min se kolečka otočí a nechávají se jen na jednu třetinu pootevřené, nebo zavřené a v horní části se objeví malý otvor. Vše je v technickém listu který jste dostaly ke kamnům. Pokud se Vám něco nezdá, kontaktoval bych prodejce kde jste to koupily a mělo by se to dořešit.
S pozdravem
Libor Eisenhammer


Peletová kamna HAAS+SOHN - Toledo 32-C
#462 - Václav Belšán - 31.01.2014, 23:12:58
Dobrý den ,Komín zatím nemám ,potřebuji to vědět pro případnou kalculaci ceny,jelikož jsem ve fázi přípravy stavby domu.S kamny do budoucna v domě počítám.Stavbu komína chci dělat svépomocí,proto chci komín přesně na míru těchto kamen.To co jsem pročítal,by měl být komín přetlakový,tak nevím.Děkuji

Dobrý den,
do emailu Vám posílám dodatek napojení Toleda přímo od výrobce. Jde o dodatek na napojení do běžného komínového tělesa.
S pozdravem
Libor Eisenhammer


Krbová kamna ABX Skagen Exklusive
#461 - Pavla - 29.01.2014, 16:50:58
Dobrý den, prasklo mi sklo na Abx Skagen Exlusiv, můžete mi, prosím, poradit kde ho sehnat? U sklenáře to výjde celkem dost draze. Děkuji za odpověď

Dobrý den,
Exklusive má jiné sklo, mělo by být černěné po obvodu. No a tam jsou 2 modely. Jedno je do rámu a druhé bylo přitažené v každém rohu šroubem s pružinou. Zeptat se u svého prodejce, nebo na náhradní díly ABX.
S pozdravem
Libor Eisenhammer


Peletová kamna HAAS+SOHN - Toledo 32-C
#460 - Václav Belšán - 22.01.2014, 17:02:41
Dobrý den,jaký musí být komín cca 6 m na tyto peletová kamna(pokud možno co nejlevnější)?

Dobrý den,
peletová kamna lze napojit i do stávajícího komínu. Napojení musí být jako u přetlakového spotřebiče. Pokud budete dělat nový komín, probral bych to nejdříve s komeníkem který to bude připravovat. Pokud to budete chtít od nás, nejdříve přijedeme k Vám se na to podívat. Nepochopil jsem zda komín máte nebo budete dělat nový.
S pozdravem
Libor Eisenhammer#459 - Marek - 22.01.2014, 13:15:15
Dobrý den prosím o radu - výběr krbových kamen na chalupu cca 200 m3.Jedna místnost kde by krbovky stáli, pak chodba koupelna a ložnice. Nevíme zda-li jít do kamen s výměníkem nebo v té další místnosti udělat komín a dát další kamínka. Prosím o pomoc s výběrem značky / ABX nebo Haas+Sohn a hlavně typem /
Moc Vám předem děkuji

Dobrý den,
rozhodně já pro sebe jedině s výměníkem. Více podle plánků, nebo při návštěvě.
S pozdravem
Libor Eisenhammer


Kuchyňské sporáky KZP KS5PK Rustikal s teplovodním výměníkem
#458 - Iveta - 15.01.2014, 14:31:44
Dobrý den, jaký je tepelný výkon do prostoru a do výměníku u výše uvedeného sporáku. Jaký je rozdíl mezi tímto sporákem a sporákem PERLA?
Děkuji za odpověď a přeji hezký den. I.M.

Dobrý den,
nebe a dudy, jednoduše řečeno. KS5PK je spíše na přitápění, když bych to srovnával s Perlou. Ta je konstrukčně spíše jako kotel. 4 - 6do vody u KSka, 11 u Perly.
S pozdravem
Libor Eisenhammer


Kuchyňský přenosný sporák s teplovodním výměníkem Vescovi MAXI 60
#457 - Ladislav Krejza - 15.01.2014, 10:02:49
Dobrý den do Touchovic,děkujeme za výborné doporučení pro náš dům. Zmíněná kamna fungují- vyhřejí celý domek.Poděkování také za zapojení ke Švejdům. Mějte se krásně a ať se daří v roce 2014. LK

Dobrý den,
díky moc, i Vám hezký rok 2014. A samozřejmě na kachličku jsem nezapomněl, řešil jsem to ještě před svátky. Takže pak dám vědět. Takže ještě jednou díky, a moc Vás zdravíme. Švejďákum to vyřídím, velké kápo je na horách, tak snad dojede celý.
S pozdravem
Libor Eisenhammer


Krbová kamna ABX Baltik 4
#456 - Jindřiška Schmidtová - 07.01.2014, 16:26:15
Dobrý den. V roce 2010 jsem si pořídila krbová kamna ABX Baltik 4.S jejich funkcí jsem velice spokojená.Jediný nedostatek co mi vadí je,že v těchto kamnech chybí zábrana proti vypadávání žhavého popela při přikládání.Z tohoto důvodu se chci dotázat,zda se k tomuto typu kamen zábrana dodává a kde jí lze objednat. Děkuji za info a přeji úspěšný den.Schmidtová Jindřiška

Dobrý den,
originál není nic, muselo by se to dodělat. Jinak stačí ohnout 5mm plocháč a zasadit ho za šamot.
S pozdravem
Libor Eisenhammer


Krb s teplovodním výměníkem ABX Oxford Klasik
#455 - karel - 19.12.2013, 13:40:48
Mám teplovodní vložku oxford 10,5 do vody kam je nejlepší umístit termostat k čerpadlu jeden tvrdí na komínovou rouru druhý na výměník. jinak aby bylo teplo musí se krb dost ládovat mám celkem 6 radiaorů a používám 4 rad. el. kotel toí lépe takže ve dne el. večer krb.

Dobrý den,
ládovat se určitě nemusí, je o nastavení regulací. Termostat nejlépe do těla výměníku, u Oxfordu hned za vložku na výstup. Na komínek absolutní nesmysl. Čerpadlo nesmí běžet pod 60st.
S pozdravem
Libor Eisenhammer


Krbová kamna ABX Polar 8
#454 - Grauová - 13.12.2013, 19:01:29
Dobrý den, z Vaší internetové nabídky nás zaujala krbová kamna Polar 8 s opláštěním žula paradiso/kašmír, chtěli bychom se zeptat, zda máte tyto krbová kamna na prodejně k prohléhnutí.
Děkuji.

Dobrý den,
bylo tady paradiso ale v týdnu se prodávalo. V týdnu jedeme pro poslední zboží, uvidíme co bude vyrobené.
S pozdravem
Libor Eisenhammer


Krbová kamna s teplovodním výměníkemHAAS+SOHN - Mantova
#453 - Jan Dolejs - 02.12.2013, 21:42:06
Dobry den mam nova kamna HAAS+SOHN Mantova. Chtel jsem vycistit vymenik listou uvnitr dle navodu pomoci venkovni tyce ale nelze s ni hnout. Mam podezreni ze topenar , ktery pripojoval vymenik v ramci prvniho zkouseni kamna pretopil a vnitrni lak ktery mel vytvrdnout tekl (trochu vykapal ven). Uvnitr vznikly nerovnomerne mapy a nalepene saze. Mate nejakou radu co s tim? Dekuji. Dolejs

Dobrý den,
z hora kamen je velký dekl, který když sundáte tak se to dá krásně pročistit. Máte jen hodně nanesený výměník. A to pak nejde přetáhnout. Svým zákazníkům doporučuji na to vůbec nešahat. Kamna musí být nastavena tak aby se stejnoměrně opaloval výměník. Pak nemusím nic čistit.
S pozdravem
Libor Eisenhammer


Záložní zdroj MTN 1
#452 - Pavel Vajnar - 02.12.2013, 20:07:24
Dobry den potřebuji vědět jestli je možné prodloužit kabel od cidla MTN1 Dekuji

Dobrý den,
ano , dá.
S pozdravem
Libor Eisenhammer


Krbová kamna ABX Kiruna 6
#451 - Radka - 24.11.2013, 21:32:46
Dobrý den, praskl nám nýt, který drží zavírací páčku u dvířek kamen. Jak odstranit zbylý kus, který drží ve dvířkách, tak aby nedošlo k poškození skla dvířek. Pokud bychom se do této opravy nechtěli pouštět sami, kolik by to stálo. Děkuji

Dobrý den,
celý mechanismus zavírání jde vyměnit, nebo opravit, je přitažen matkou.
S pozdravem
Libor Eisenhammer


Kachlová kamna s teplovodním výměníkem ABX Karelie kachlový sokl
#450 - Tony - 24.11.2013, 21:07:24
Dobry den, na chatu jsme si poridili kachlova kamna ABX Karelie s vymenikem a mame takovy problem, ze i pri uzavreni privodu vzduchu na predni strane dvirek (jiny jsme tam nikde neobjevili) krbova kamna pomerne intenzivne porad topi, coz ma za nasledek velke teplo v objektu a samozrejme drevo nevydrzi ani 4 hodiny.. Doma v RD pouzivame kachlova kamna znacky Verner a pri zavreni sekundarniho a primarniho privodu vzduchu v nich spalek prumer 20cm delka 35cm vydrzi v pohode 20hodin, sice netopi samozrejme, ale udrzuje ohen..neni mi jasne, kudy se do Karelie dostava vzduch, kdyz je uzavren hlavni privod vzduchu. Muze to byt kominem ? Komin je vyvlozkovan a ma prumer 200mm, vyska cca 7m, pomohla by klapka do komina ? nebo maji kamna jeste nejaky jiny privod vzduchu ? dekuji za pomoc.

Dobrý den,
záleží jaký model máte, ale jak 7+7 tal 3+10 má 2 regulace. Pokud tedy máte vložku model 2010. Hodně staré Karelie měly jen jednu regulaci. 7+7 má šoupě na devířkách a šoupě na popelníku. Druhý model má jedno pod dvířky a jedno za dvířky. Více po telefonu.
S pozdravem
Libor Eisenhammer


Záložní zdroj MTN 1
#449 - Andrej Tatka - 24.11.2013, 13:54:48
Dobrý den!Mám krbová kamna Stokholm 6, nebo 8(pro špatný přístup nemohu nemohu zjistit)jaký by jste mi doporučil záložní zdroj MTN1,nabo MTN2.Výpadky elektřiny jsou méně časté,spíš při nepříznivém počasí.Děkuji.

Dobrý den,
MTN již neprodáváme.
S pozdravem
Libor Eisenhammer


Kuchyňský sporák KVS TP 9103
#448 - Petra - 24.11.2013, 09:47:56
Dobrý den,
zajímalo by mě, zda sporák TP9103 lze umístit do kuchyňské linky, případně čím by se měla linka od sporáku oddělit.Děkuji

Dobrý den,
je z boků vařicí, takže určitě něčím nehořlavým, nebo dát z boků chladící panel.
S pozdravem
Libor Eisenhammer


Kachlová kamna ABX Bavaria L
#447 - Ivana Mozná - 22.11.2013, 18:54:04
Dobrý den, kde prosím mohu zakoupit nové desky (šamoty) do ohniště. Typ Bavaria L ? Plzeňský kraj. Děkuji

Dobrý den,
asi nejrychlejší cesta je ABX náhradní díly, číslo máte na záručáku, je tam číslo na Varnsdorf, stačí se nechat přepojit na náhradní díly nebo tam kde jste to koupila.
S pozdravem
Libor Eisenhammer


Krbová kamna ABX Hamar
#446 - Karel Vetešník - 19.11.2013, 18:17:12
Jsou tato krbova kamna s teplotním výměníkem ?

Dobrý den,
nejsou, ale šel by do nich vsadit výměník z Malma 6. Mělo by to potom 4 do vzduchu a 4,5 do výměníku.
S pozdravem
Libor Eisenhammer


Krbová kamna s teplovodním výměníkem HAAS+SOHN - Boras
#445 - David - 10.11.2013, 18:10:56
Dobrý den,chtěl jsem se zeptat jestli krbová kamna s výměníkem BORAS mají dochlazovací smyčku,děkuji za odpověd.

Dobrý den,
nemají, ale při použití tohoto modelu jde řešit dochlazovák do řádu.
S pozdravem
Libor Eisenhammer


Kachlová kamna ABX Bavaria L
#444 - David Novotny. - 06.11.2013, 20:50:42
Dobrý den,
mĕl bych dotaz ohlednĕ kamen ABX Bavaria,máme kombinaci s TV.
Kamna používáme třetí rok.Až doted bez problémů.Nyní máme problém vytopit horní část domu.Teplota v kamnech nestoupne na víc než 50C.TV a sítko vyčistĕné ,komín také nicménĕ problém přetrvává dále.Dĕkuji za eventuélní radu s tímto problémem.

David Novotný

Dobrý den,
nevím jaký máte přesně model Bavarie. Podle mne máte slabý výměník. Pokud je čistý komín a není problém ve dřevu není u Bavarie nic co je potřeba udržovat. Jsou 2 výkony výměníku L ko má pouze 4,3 kW a 0,9 L vody, takže je to tak na 3 malé radiátory. 6,9 tka se dělá do K vložky, ta je celkem solidní, a dáváme jí tak na 4-5 panelů. Nevím jak jinak Vám pomoci, jinak jsem na telefonu.
S pozdravem
Libor Eisenhammer


Krbová kamna s teplovodním výměníkemHAAS+SOHN - Grand Plus Max
#443 - R.Bureš - 30.10.2013, 09:35:15
Dobrý den, sháním krbová kamna s výměníkem - 12Kw do vody; máte kromě těchto ještě nějaká jiná? Ještě k ceně: v jednom z příspěvků zmiňujete u těchto kamen cenu 19990.- , ale na ceníku máte 29990.- Děkuji za odpověď.

Dobrý den,
tento model stojí 29990,- , nevím kde jsem mohl napsat jinou cenu, zřejmě ale šlo o jiný model kamen. Cena 19990,- je cena Borasu a Mantovy. Jinak Grand celkově nepatří mezi mnou doporučovaný model. Více na krámě.
S pozdravem
Libor Eisenhammer


Krbová kamna ABX Polar 6 rohový
#442 - LucieN - 28.10.2013, 19:54:18
Dobrý den,
existují prosím rohová kamna (případně vložka) s přikládáním z druhé místnosti?
Díky Lucie

Dobrý den,
asi existují, nic méně zatím jsem nenarazil na žádná dobrá se zadním přikládáním. Osobně to považuji za nešťastné řešení, přikládat proti sklu.
S pozdravem
Libor Eisenhammer


Krbová kamna HAAS+SOHN - Arktic
#441 - Helena - 27.10.2013, 22:10:21
Dobrý večer, tento čtvrtek jsem byla ve Vaší prodejně pro informace. Byvili jsme se o červených kachlových krbovkách Empoli. Jednalo se o malý domek v Rakovníku )řešili jsme zda výměník ano či nikoliv. Prosím o bližší info, zda tento typ kamen - Arktic je dle Vašeho profesionálního názoru dobrá volba pro vytápění.Jakmile kamínka vyberu, koupím je u Vás včetně montáže. děkuji též za vstřícný přístup. Preferuji nakupy českých výrobků u českých obchodníků.)

Dobrý den,
Arktic 12 s výměníkem není špatný, trubkový výměník nad plamenem, je při správném topení bezproblémový. Kamna mají čištění výměníku, které Haas považuje za dobré, já tvrdím opak. Pokud budete mít zájem o tento model, a budu vědět že to utáhne Váš baráček, jde o dobrá kamna. Čištění při správných teplotách nebudete používat, takže Jo, dobrá kamna. Eboli a Empoli mají ale výměník lépe řešený.
S pozdravem
Libor Eisenhammer


Krbová kamna ABX Stockholm 6
#440 - Tichý Petr - 22.10.2013, 09:04:03
Dobrý den,potřeboval bych vyměnit šamotové desky.Lze to provést u mě doma?Adresa Smolnice 184.Děkuji za odpověď,

Dobrý den,
ano lze, stačí zavolat a domluvit termín.
S pozdravem
Libor Eisenhammer


Kuchyňské sporáky KZP KS5P
#439 - Ivan Šouta - 20.10.2013, 21:30:02
Dobrý den,
mám z Vamberka asi 20 let starý sporák, podobný tomuto typu. Už jednou jsem kupoval náhradní šamotovou vyzdívku. Bylo by možné se u Vás stavit pro novou, jezdím okolo.
Doufám, že správně odpovím kontrolní otázku.
Děkuji
Ing. Ivan Šouta

Dobrý den,
záleží co potřebujete, pokud to bude stejné není problém, na KZP lze sehnat vše. Dopředu ale zavolejte co potřebujete.
S pozdravem
Libor Eisenhammer


Krbová kamna ABX Kelt L
#438 - Květa Moravcová - 19.10.2013, 20:03:42
Dobrý den,mám prasklé sklo(10cm dlouhý šrám) u dvířek krbových kamen Kelt,dá se nějak vyměnit a koho mám kontaktovat nebo se může topit dál?Děkuji,s pozdravem Moravcová

Dobrý den,
prodejce kde jste kamna koupila. Kelt má sklokeramické sklo, takže praskne, ale pokud drží můžete topit. Není to ale samo sebou proč prasklo, musí tam být důvod.
S pozdravem
Libor Eisenhammer


Krbová kamna s teplovodním výměníkem ABX Malmo 6
#437 - Miroslav Kronika - 19.10.2013, 15:52:24
Dobrý den,
chtěl bych se zeptat na krbová kamna Malmö 6 s výměníkem, nikde jsem je již prakticky neobjevil. Jsou s nimi nějaké problémy nebo se dají bez problémů objednat, děkuji m. Kronika

Dobrý den,
tento model je pro mne již svým výkonem nezajímavý, takže ani nevím jestli se ještě dělají. Za pomalu stejné peníze jsou již mnohem lepší kamna s výměníkem.
S pozdravem
Libor Eisenhammer


Krbová kamna HAAS+SOHN - Avola
#436 - M.Gajdáč - 15.10.2013, 19:53:06
Dobrý den,
zvažuji koupi krbových kamen HAAS SOHN AVOLA.Chtěl bych se prosím zeptat zdali mi tyto kamna postačí na částečné vytopení cca 95m3 (samozřejmě mám i klasické vytápění domu plyn. kotlem).Kamna budou umístěna na místě kde mi teplo bude částečně proudit i do obydleného podkroví které číní cca 100 -130 m3.Nevím jestli tyto kamna disponují terciálním spalováním,na některých stránkách píší ,že ano,někde ,že ne.Tak nevím. Předem děkuji za Vaši odpověď.
S pozdravem a přáním hezkého dne M.Gajdáč

Dobrý den,
Avola je vhodná. Terciál nemá. Ale jde spíše o slovíčkaření a emise, čím víc nálepek tím víc ::::::. Pokud je v pořádku komín nebudete mít s Avolou problém.
S pozdravem
Libor Eisenhammer


Krbová kamna s teplovodním výměníkemHAAS+SOHN - Mantova
#435 - Jaroslav Klopot - 14.10.2013, 17:30:34
Dobrý den,chci se zeptat jestli máte tyto kamna v akci za 17590 Kč.Přijeli by jsme se na ně podívat. Díky za odpověď. J.Klopot

Dobrý den,
mám , ale akce byla do konce září. Takže již jedeme za doporučenou cenu. Tedy 19990,-
S pozdravem
Libor Eisenhammer


Krbová vložka ABX Oxford
#434 - petra srámková - 06.10.2013, 11:33:40
Děkuji za informaci. Kolega mě od té vložky zrazuje protože to nemá dochlazovací smyčku. Co se stane v případě,že selže teplovodní čerpadlo. A my nebudem doma a kamna budou plně naložená. Bouchnou???

Dobrý den,
kolega není v reálu, podle mne o tom nic neví, toto je již přes 10 let řešeno záložním zdrojem. Nebojte nebouchnou. Pokud bude dobře spočítán výkon který potřebujete, není nutná smyčka. Jinak ale i u tohoto modelu jsme schopni dořešit ochlazovací smyčku na potrubí.
S pozdravem
Libor Eisenhammer


1 | > | >>

Nacházíte se na: Kachlová kamna s teplovodním výměníkem Karelie
Posunout stránku nahoru
Upozornit přítele
Tisk
Zpět