Krbová a kachlová kamna - Libor Eisenhammer

Kuchyňský sporák TP 9170 Oliver

KVS - Kuchyňské sporáky bez výměníku

Kuchyňský sporák TP 9170 Oliver doplňuje rozměrovou řadu „devadesátek“ (typ 9100 a typ 9112) a „osmdesátek“ (typ 9103). „Sedmdesátka“ má šíři 720 mm (typ 9170) a byla zkonstruována na základě poptávky ze strany našich zákazníků, kteří nemají dostatek místa pro širší varianty. I v tomto sporáku najdou skvělého pomocníka v domácnosti a využijí ho k vaření, pečení a vytápění.

More details

Více informací - Kuchyňský sporák TP 9170 Oliver

Kuchyňský sporák TP 9170 Oliver doplňuje rozměrovou řadu „devadesátek“ (typ 9100 a typ 9112) a „osmdesátek“ (typ 9103). „Sedmdesátka“ má šíři 720 mm (typ 9170) a byla zkonstruována na základě poptávky ze strany našich zákazníků, kteří nemají dostatek místa pro širší varianty. I v tomto sporáku najdou skvělého pomocníka v domácnosti a využijí ho k vaření, pečení a vytápění. Konstrukce tohoto typu je zcela odlišná od předchozích výrobků. Hlavním rozdílem je to, že sporák OLIVER nemá vnější barevné smaltované opláštění, ale základní skelet je ošetřen nástřikem vypalovací barvy. Dále došlo ke spojení rámu plotny a varné plotny v jeden celek. Přesto je plotna členitá a má tři vyjímatelné díly, které se dají v případě čištění jednoduše sejmout. Tyto části plotny jsou malých rozměrů a lehké, proto je manipulace s nimi velmi snadná. Sporák je napojitelný na komín z plotny nebo ze zadní strany, a protože je vývod umístěn symetricky v jeho středu, není nutné určovat zda se jedná o levou nebo pravou variantu. Čelní strana je osazena litinovými dvířky s dřevěnými držadly, která jsou také novinkou a je možné je při provozu uchopit rukou bez použití chňapky. Spodní část je volně otevřená a vhodná k uložení paliva.

Topeniště je tvořeno jako tradičně silnými šamotovými cihlami a pevným litinovým roštem. Tyto materiály máme již léta ověřené, jsou odolné vysokým teplotám, vyznačují se pevností, stálostí tvaru a schopností déle temperovat. Do topeniště je možné vkládat polena až o průměru 16 cm a délce 34 cm. Doporučená paliva jsou dřevěné brikety a dřevo. Trouba sporáku je smaltovaná z obou stran a uvnitř je zabudovaný drátěný program, jehož součástí je kovová mřížka a jeden hlubší pekáč (shodné s typem 9112 Klaudie).
Dvířka topeniště i trouby jsou prosklená, tím spotřebiteli poskytují přímý pohled na hořící dřevo a umožňují vizuální kontrolu topení v topeništi a pečení v troubě.

Parametry produktu - Kuchyňský sporák TP 9170 Oliver

Rozsah výkonu 6 - 8 kW
Účinnost 82 %
Průměr kouřovodu 120 mm
Varná plotna Ano
Provedení plotny Litina + ocel
Hmotnost 107 kg
Šířka 720 mm
Výška 850 mm
Hloubka 520 mm
Palivo: dřevo Ano
Palivo: hnědouhelné brikety Ano
Palivo: dřevěné brikety Ano
Palivo: hnědé uhlí Ano