Krbová a kachlová kamna - Libor Eisenhammer

Krbová stavebnice Rhone II

HAAS+SOHN - Ostatní

Krbová sestava HAAS+SOHN Krbová stavebnice Rhone II. Rohový model, vložka Malvik IV. V provedení pískovec rainbow a ruivona.

More details

Více informací - Krbová stavebnice Rhone II

Krbové stavebnice jsou určeny pro všechny, kteří si rádi dopřejí pohodu u rodinného krbu. Obestavba krbové stavebnice je z odlehčeného betonu a tvoří ji jednotlivé díly. Ty se na sebe jednoduše skládají a připevňují pomocí akrylového lepidla, které je součástí dodávky. Obestavba je dodávána v surovém stavu a před jejím postavením je nutné natření penetrací, nechat dostatečně dlouhou dobu vyschnout a poté natřít a upravit povrch, aby krbová stavebnice vhodně doplnila interiér.

Výstavbu krbové stavebnice zvládne každý domácí kutil a na rozdíl od klasického krbu ušetříte spoustu peněz nejen při pořízení, ale ve srovnání s klasickým krbem zejména při její výstavbě. Velkou výhodou krbových stavebnic je schopnost akumulovat teplo a předávat ho ještě dlouho poté, co oheň vyhasne. „Srdce“ krbových stavebnic je tvořeno jednoplášťovou krbovou vložkou, jejíž komora je osazena silnou šamotovou vyzdívkou, která zaručuje vyšší akumulaci tepla a stabilnější provozní teploty.

Zákazníci se často domnívají, že k vytvoření většího topného efektu je vhodnější dvouplášťová vložka. Opak je však pravdou. Na rozdíl od vložky dvouplášťové, která se přehřívá a potřebuje ventilátor, poskytuje jeden plášť i další výhody. Teplo, které vložka vydává, ohřívá i vzduch v meziprostoru mezi vložkou a obestavbou. Ta zároveň i teplo akumuluje. Výhodou je, že prostor mezi obezdívkou a krbovou vložkou je dostatečně veliký a tudíž se naráz ohřívá velké množství vzduchu. Díky dostatečně velkým mřížkám nedochází k přehřívání – na rozdíl od dvouplášťových, kde je nutný ventilátor pro zrychlení proudění vzduchu.

Parametry produktu - Krbová stavebnice Rhone II

Nominální výkon 5.5 kW
Rozsah výkonu 2,4 kW - 7,5 kW
Účinnost 81 %
Průměr kouřovodu 160 mm
Přívod ext. vzduchu Ano
Vytápěcí schopnost 45 - 135 m³
Minimální tah komína 12 Pa
Spotřeba paliva 1.8 kg
Hmotnost 400 kg
Šířka 957 mm
Výška 1905 mm
Hloubka 1013 mm
Horní vývod kouřovodu Ano
Zadní vývod kouřovodu Ano
Palivo: dřevo Ano
Palivo: ekobrikety Ano